fbpx
Sosyal Hesaplarımız

Okul Eğitimi

Üniversite hazırlık sürecinde başarı!

Üniversite hazırlık süreci 9. sınıfla birlikte, aslında lisenin başlaması ile birlikte başlıyor. Burada öğrenci ikiye ayrılıyor…

Tarih:

on

Üniversite hazırlık

Üniversite hazırlık ne zaman başlamalı?

Üniversite hazırlık süreci 9. sınıfla birlikte, aslında lisenin başlaması ile birlikte başlıyor. Burada öğrenci ikiye ayrılıyor; Liselere giriş sınavında başarılı olmayan öğrenci.

  • Biri liselere giriş sınavında başarılı olan öğrenci veya
  • Liselere giriş sınavında başarılı olmayan öğrenci.

Her iki… Liselere giriş sınavında, bir öğrenci başarılı olmuşsa her bir yıl, öğretmenlerinin vermiş olduğu her bir branşta birer tane soru bankası çözerse… Bu süre 11. sınıfa kadar devam ettiğinde oldukça başarılı olabiliyor.

Ama liselere giriş sınavında başarılı olmamış öğrenci ise temelini yapması gerekiyor. Bunun için; Türkçe, matematik dersleri ön plana çıkıyor. Matematik temellerinin iyi olması gerekiyor. Ayrıca, Türkçede okuduğunu “anlama – yorumlama” yapabilmeli.

Üniversite sınavında başarılı olmak

Üniversite sınavında başarımızı artırmamız için ön plana çıkan iki tane temel dersiniz var. Bunlardan bir tanesi Türkçe diğeri de Matematik.

Matematik süreci 5. – 6. sınıfta başlıyor, doğal sayılarla… Akabinde 7. sınıf tam sayılar, 8. sınıf daha da üzerine koyuyor… 9. sınıf tekrarı.

Temel matematiği çok iyi öğrenmeli ve bunu da geliştireceği süreç de aslında lise oluyor. Lisede de her bir yıl dediğim gibi, her bir baştan birer soru bankası bitirmesi öğrencimizin temelini güçlendirecektir ve üniversiteye bu başarıyı aktaracaktır.


Yücel ARICI video dersleri için tıklayın

Bu yazı, sayfaya gömülü medya dosyasına ait transkripsiyon metninin bir redaksiyon çalışması olup, Kadraj Akademi tarafından yazar profili oluşturularak yayınlanmıştır. .

Reklam Alanı Kızılay Web Banner 468X060
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Popüler '30

Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!