fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Üniversite hazırlık sürecinde başarı!

Okul Eğitimi

Üniversite hazırlık ne zaman başlamalı?

Üniversite hazırlık süreci 9. sınıfla birlikte, aslında lisenin başlaması ile birlikte başlıyor. Burada öğrenci ikiye ayrılıyor; Liselere giriş sınavında başarılı olmayan öğrenci.

  • Biri liselere giriş sınavında başarılı olan öğrenci veya
  • Liselere giriş sınavında başarılı olmayan öğrenci.

Her iki… Liselere giriş sınavında, bir öğrenci başarılı olmuşsa her bir yıl, öğretmenlerinin vermiş olduğu her bir branşta birer tane soru bankası çözerse… Bu süre 11. sınıfa kadar devam ettiğinde oldukça başarılı olabiliyor.

Ama liselere giriş sınavında başarılı olmamış öğrenci ise temelini yapması gerekiyor. Bunun için; Türkçe, matematik dersleri ön plana çıkıyor. Matematik temellerinin iyi olması gerekiyor. Ayrıca, Türkçede okuduğunu “anlama – yorumlama” yapabilmeli.

Üniversite sınavında başarılı olmak

Üniversite sınavında başarımızı artırmamız için ön plana çıkan iki tane temel dersiniz var. Bunlardan bir tanesi Türkçe diğeri de Matematik.

Matematik süreci 5. – 6. sınıfta başlıyor, doğal sayılarla… Akabinde 7. sınıf tam sayılar, 8. sınıf daha da üzerine koyuyor… 9. sınıf tekrarı.

Temel matematiği çok iyi öğrenmeli ve bunu da geliştireceği süreç de aslında lise oluyor. Lisede de her bir yıl dediğim gibi, her bir baştan birer soru bankası bitirmesi öğrencimizin temelini güçlendirecektir ve üniversiteye bu başarıyı aktaracaktır.


Yücel ARICI video dersleri için tıklayın

Kadraj Akademi sizler için… Bilgiyi, görsel kargaşadan uzak, anlaşılabilir şekilde sunabilmek üzerine şekillendirmektedir. Bizlere ulaştıracağınız sorular ve talepler ışığında; cevap her nerede ise röportajlar, eğitim videoları, söyleşiler hazırlayarak yayınlıyor olacağız. Kanalımıza abone olarak projemize destek verebilirsiniz.

Matematik Öğretmeni / Üniversite hazırlık süreci 9. sınıfla birlikte, aslında lisenin başlaması ile birlikte başlıyor. Burada öğrenci ikiye ayrılıyor...

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 
YUKARI Çık