fbpx
Sosyal Hesaplarımız

Üyelik Şartnamesi

“KadrajBlog.com” tüm yazarlarına içerikleri için barındırma, tanıtım, pazarlama, redaksiyon, tasarım hizmetlerini dijital yayın ve yayımcılık bağlamıyla ücretsiz olarak sunan yazar dostu dijital bir platformdur. Bu bağlamda her hangi bir yapının, fikriyatın veya ideolojinin safında yer almış kabul edilemez!
  1. KadrajBlog.com anonim ziyaretçilere açık bir sitedir (bundan böyle KadrajBlog olarak anılacak) ve hukuka, yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.
  1. KadrajBlog, 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “YER SAĞLAYICI” olarak hizmet vermektedir ve “ücretsiz üyelik” imkânı sunduğu tüm üyeleri “yazar” vasfıyla “İÇERİK SAĞLAYICIDIR.” Bu kanun bağlamında yazarlarının yayınlamış olduğu içeriklerden sorumlu tutulamaz.
  1. KadrajBlog tüm yazarlarına içerikleri için barındırma; ayrıca gerekli gördüğünde tanıtım, pazarlama, redaksiyon, tasarım hizmetlerini dijital yayın ve yayımcılık bağlamıyla ücretsizolarak sunan yazar dostu dijital yayın platformdur.
  1. Yazarlar yüklediği içeriklerin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.
  1. Yazarlar, sadece kendisinin ürettiği özgün içeriği paylaşabilir ve “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu”nun Madde 8’de (Bir eserin sahibi, onu meydana getirendir) belirtildiği üzere yayınladığı içeriğin tüm yayın ve yayım hakları kendisine aittir. Ve içeriklerinde yapacağı alıntıları ve ekleyeceği kendisine ait olmayan (fotoğraf, video, grafik… vs.) medya dosyalarını telif hakları yasası hükümlerine bağlı kalmak koşuluyla “kaynak” belirterek paylaşabileceğini kabul ve taahhüt eder.
  1. Yazar, kontrol panelinde içerik hazırlayabilir, tekrar düzenleyebilir ve silebilir ancak ilgili içeriğini yayınlamak veya yayınlamamak hakkı KadrajBlog’a aittir. Yazar, gönderdiği içeriği KadrajBlog’da yayınlandıysa veya yayınlanmadıysa ya da yayından kaldırıldıysa herhangi bir hak talebinde bulunmayacağını, ücret talep etmeyeceğini baştan üye olarak kabul ve taahhüt eder.
  1. Yazar, 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan intihara yönlendirme (madde 84), çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra), uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190), sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194), müstehcenlik (madde 226), fuhuş (madde 227), kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228) suçlardan; 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 300 ve 301’inci maddelerinin kapsamında değerlendirilebilecek suçlardan yeterli şüphe sebebi bulunan içerik oluşturmayacağını kabul ve taahhüt eder.
  1. Yazar, kendi üyeliğini sonlandıramaz ancak üyeliğinin sonlandırılmasını her zaman talep edebileceğini, üyeliğinin sonlandırılmasını müteakiben, silmediyse yayınlanmış olan içeriklerin “konuk” isimli yazar hesabına taşınacağını kabul ve taahhüt eder.
  1. Yazar, yayınlanması için gönderdiği içeriği KadrajBlog’un yayın planlamasına göre belirleyeceği zamanda yayımlayacağını kabul ve taahhüt eder.
 1. Yazar, KadrajBlog’un hizmet sürekliliğini sağlayabilmek için kendi belirleyeceği koşul ve şartlarda reklam yayınlayabileceğini, reklamların yayın ve yayım periyotlarını istediği gibi değiştirebileceğini ve KadrajBlog.com’u, aldığı ücretsiz barındırma, yayın ve yayım hizmetleri bağlamında her hangi bir telif hakkı ödemekle yükümlü tutamayacağını üye olarak baştan kabul ve taahhüt etmiştir.

Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!