fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Mülakat soruları: “Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?”

İş Yaşamı
Reyhan Doğan / Bize Kendinizden bahsedebilir misiniz?

Arkadaşlar, insan kaynakları uzmanı ile karşı karşıya geldiğinizde, size bazı sorular soracaktır. Bu soruları sorması, sizi “asla” yargılama ya da “sizi sorguya çekiyormuş” gibi lütfen algılamayın! Burada yapması gereken şey: sizi tanıması aslında. Doğal olarak burada… Evet, soru sorarak sizi tanıyabilir.

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar karşısında ancak sizin hakkınızda bilgi sahibi olabilir. Doğal olarak bu sorulara net, anlaşılır ve samimi cevaplar verebiliyor olmanız son derece önemlidir.

Ve bu sorulardan bir tanesi, bize… (daha doğrusu soru demeyeyim) size yöneltilecek olan bir cümle: “Bize kendinizden bahsedebilir misiniz?”

Şimdi, sizi tanıyabilmesi için yöneltilmesi gereken bir sorudur bu. Bu soru karşısında yaptıklarınızı anlatabilirsiniz, bu zamana kadar yaptığınız neler varsa… Yani, daha doğrusu CV’nizi küçük bir özet halinde kendisine aktarabilirsiniz. CV’de, tabii ki her şeyi yazmak mümkün olmadığı için CV’de yazmadığınız, kendinize ait olan farklı özellikleriniz varsa… Hobileriniz olabilir, ilgi alanlarınız olabilir… Lütfen bunları anlatın, samimiyetle anlatın ve konuşurken “güler yüzlü” olmaya özen gösterin.


Reyhan Doğan soru – cevap videoları için tıklayın


Reyhan Doğan Kimdir?

Anadolu Üniversitesi “Sosyal Bilimler Bölümü” ayrıca “Sosyoloji Bölümü” mezunudur. Bilgi Üniversitesi “İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimi”, “İnsan Kaynakları Yönetimi” Eğitimlerini almıştır. Kadir Has Üniversitesi’nde “Profesyonel Yaşam Koçluğu” eğitimini tamamlamıştır. İş yaşamına; kurumsal satış ve danışmanlık, kişisel gelişim eğitimi ve danışmanlığı vererek devam etmektedir.


Kadraj Akademi sizler için… Bilgiyi, görsel kargaşadan uzak, anlaşılabilir şekilde sunabilmek üzerine şekillendirmektedir. Bizlere ulaştıracağınız sorular ve talepler ışığında; cevap her nerede ise röportajlar, eğitim videoları, söyleşiler hazırlayarak yayınlıyor olacağız. Kanalımıza abone olarak projemize destek verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi "Sosyal Bilimler Bölümü" ayrıca "Sosyoloji Bölümü" mezunudur. Bilgi Üniversitesi "İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimi", "İnsan Kaynakları Yönetimi" Eğitimlerini almıştır. Kadir Has Üniversitesi'nde "Profesyonel Yaşam Koçluğu" eğitimini tamamlamıştır. İş yaşamına; kurumsal satış ve danışmanlık, kişisel gelişim eğitimi ve danışmanlığı vererek devam etmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"İş Yaşamı" Kategorisinden en son...

YUKARI Çık