fbpx
Sosyal Hesaplarımız

Köşe Kadraj

Bahçeli’nin Takdir Edilesi ve Yön Gösterici Siyaseti

Bahçeli bu oyuna kanmıyor! CHP’nin adalet kurultayının içki alemlerine en sert şekilde tepki gösteriyor. Şehitlerimize yapılan saygısızlığa sessiz kalmıyor.

Tarih:

on

Bahçeli’nin Takdir Edilesi ve Yön Gösterici Siyaseti

Ülke olarak yıllardır doğru düzgün muhalefete hasrettik. CHP boynuna takılmış kukla Başkanlarla sürekli Türkiye’nin önünü tıkadı. Muhalefetliği, ülkemizin faydasına olacak ne varsa ona karşı çıkmak olarak gördü ve bunun içinde elinden geleni yaptı. Yeri geldi terör örgütüne destek oldu, yeri geldi kol kola girdi, yeri geldi sokakları yaktı, yıktı. Sürekli ülkemizi krize sürüklemek ve tıkamak için stratejiler yürüttü. Ne zaman ülke kritik noktalarda tıkansa Bahçeli yetişti.

Bugün de Bahçeli ülkemizin kritik dönemlerinde elini taşın altına koyuyor ve yapıcı muhalefetlikle Türkiye’nin önünü açıyor. İktidara Türkiye’nin güçlenmesi için yol gösteriyor. Böyle yapman gerekiyor, yap diyor! Ayrıştırmıyor, bölmüyor, kutuplaştırmıyor, germiyor. CHP’ye her anlamda örnek oluyor.

Buna karşı CHP ve arkasındaki kiralık cenah ne yapıyor? Akşener ve FETÖ yapılanmasına destek veriyor. Algı operasyonları ile MHP’den istifaları büyütüyor ve Akşener’i şimdiden meclise girip hatta Cumhurbaşkanı olmaya büyük aday olarak lanse ediyor. Akşener gibi FETÖ icadı bir siyasetçi nasıl milliyetçi olabilir ve nasıl milliyetçi olarak yansıtılabilir soruyorum? Buna millet inansın diye Akşener’e milliyetçi söylemler söyletiyorlar. Tıpkı zamanında terör örgütü siyasi yapılanması başkanına saz çaldırıp barış kuşu ilan ettikleri gibi… Sonra ne oldu? Tam 50 kişinin cinayetinden Kobani eylemleri ile bu barış kuşu azmedici oldu. Akşener’in de aynı şekilde sonu hüsranla olacak.

Barzani’ye Türk’ün tokadı

7 Haziran’da CHP, HDP ile Ak Partiyi sarsmak için ittifak kurarken şimdi de FETÖ yapılanması ile ittifaka gidiyor. Lakin Bahçeli bu oyuna kanmıyor! CHP’nin adalet kurultayının içki alemlerine en sert şekilde tepki gösteriyor. Şehitlerimize yapılan saygısızlığa sessiz kalmıyor. Hani çok milliyetçi Akşener var ya işte onun gibi yapmıyor.
Kerkük’te referanduma gitmeye kararlı olan Barzani’ye Türk’ün tokadını ve gücünü hatırlatarak iktidara da yol gösteriyor. Dahası İslam aleminin yaşadığı zulme karşı da dirayetli tavrını koyarak uluslararası arenada iktidarı ve herkesi harekete geçmeye davet ediyor.

İşte Türk-İslam değerlerine sahip çıkan ve ülkesine, milletine, davasına kendini adayan bunda hiç bir şekilde sapmayan ve taviz vermeyen takdir edilesi bir siyasetçi… Bahçeli… Hâlâ daha Bahçeli’yi karalamak için seviyesizce söylemler geliştiriyorlar. Hem de kendilerinin yaptıklarına bakmadan ana muhalefet hakaret ettikçe ediyor. Terör örgütüne koltuk değnekliği yapanlar, römorkluk eden Başkanlarına sahip çıkarak çirkefleşiyor. Buna karşı da bir FETÖ gibi azılı teröristlere bel bağlıyor.

Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın! Millet eğriyi de doğruyu da görüyor. Birilerine yama olmuş kişilerin arkasından gitmeyeceğini de iyi biliyor. Bırakalım bir kez daha milletin tokadını en acısında yesinler! Böyle ihanet etmeye devam etsinler. Bahçeli ve MHP büyük bir çoğunlukla mecliste CHP’nin koltuğunu aldığında o zaman Akşener ve HDP çetesiyle baş başa verip ağlamalarını izlemek de bizim en büyük keyfimiz olacak.

Unutmayalım ki bu kirli cenahın bir oyunu varsa Allah’ın da bir oyunu vardır. Ve Allah kendine iman etmiş bu milletle oyunları teker teker bozmasını en iyi bilendir.

İstanbul Ticaret Üniveristesi, Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans (tez Aşamasında) 2016; Gazi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler...

Reklam Alanı Kızılay Web Banner 468X060
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Gezi Kadraj

İstanbul’un Anıt Ağaçları

“Eski İstanbullular” gibi zihnimizde ve imgelemimizde saygıdeğer, kültürlü, görmüş geçirmiş ihtiyarlar şeklinde beliren sözcükleri bu şehrin anıt ağaçlarıyla birleştirmek sanki doğru oldu.

Tarih:

on

Artık büyük ölçüde yitirilen İstanbul kültürünün ve coğrafi zenginliğin henüz var olduğu zamanlardan günümüze ulaşan nebati devlerin hikayesini Volkan Yalazay yazdı.

Yeşil Gazete’de yer alan İstanbul’un anıt ağaçları konulu söyleşide Volkan Yalazay:

“Eski İstanbullu Ağaçlar” Kitabın ismi böyle. Her ne kadar literatüre “Anıt Ağaç” olarak giren ağaçları anlatıyorsam da İstanbul söz konusu olduğunda işin içine “Eski İstanbullular” gibi zihnimizde ve imgelemimizde saygıdeğer, kültürlü, görmüş geçirmiş ihtiyarlar şeklinde beliren sözcükleri bu şehrin anıt ağaçlarıyla birleştirmek sanki doğru oldu. Onlar, yani İstanbul’un anıt ağaçları artık büyük ölçüde yitirdiğimiz bir İstanbul kültürünün ve coğrafi zenginliğinin henüz var olduğu zamanlardan günümüze ulaşan nebati devler.

Detayına değindi.

Söyleşinin tamamı burada

Devamını oku

Yaşam Kadraj

Terkediş

Geceye kenetlenen bir düşüncem karanlığımda kayboluyor. “Eski anılarım” adlı acılarıma kulak veren bu çöküntünün; artık tutunacak dirayeti kalmadı…Terkediş

Tarih:

on

Terkediş

Soğumaya yüz tutmuş dünyama bir yolculuk ettim. Sensiz, eksik, yarım bir ada var; ucu bucağı sonsuz olarak etiketlediğim diyarın sise bulanmış eteğinde. O ada; sen ve benim, bizim, bir bütün olarak kurduğumuz, inşa ettiğimiz hayalleri sakladı. Dizaynı sana ait, inşası bana ait nice katlı evler, nice saçlı evler. Balkonundan seyre daldığımız çocuklarımızı gömdüm, her gün çaba sarf ettiğin bahçemize. Yaşlarını takip eden bir nehir hayalin vardı. İçini temizleyen bir berraklığa sahipti.

Hayal değil, resmettiğimiz; soluksuz yazdığım bir kitap sayfası gibiydi. Seni adanın bir ucundan diğer ucuna sürükleyen paragraf gibi bir hayaldi. Bir ev inşa edilecekti. Bir şehre dönüştü. Sonra da ülkeye. Sonunda dünyaya. Ve sen çekip gittin. Sahip olması en doğal hakkı olan kişi, bu hayalin başyapıtı resmedilemezdin. Hiç bir dilde, bir kelime dahi karşılığı olmayan sen; değiştin. Nedeni bilinmeyen bir değişim.

Hastalık gibi değildi bu… Yada mevsim gibi değildi. Yani geçici olmaktan çok uzak bir farklılıktı bu. İsim vermekte zorlanıyorum buna lakin isimlendirmek ne denli kolaydır? Göç gibi bir şeydi sanki; uzaklara seyahat eden bulut hayal et. Gözden kaybolup yok olan bir seyahat misali. Ne sen bir buluttun ne de seni sürükleyen bir rüzgar vardı, bu hayalde.

***

Elvedalara kulak asmayan bir yolcuydun sen.
Arkana dahi bakmadan çekip giden.
"Belki" diye diyorum... Bir duraksama ile dönsen
ardına belki gidemezdin.
"Tutuklu kalırdın" diye resmettim o anı.

***

Hayalden başka bir şey değil

“Diye”ler ile doldurulmuş bir metin asla gerçekliğe kavuşmayacak. Ve senin o anda duraksaman bile, belirsizlikte kurulmuş, muhtemel hayalden başka bir şey değil.

Bulanan zihnim kabiliyetini yitirdi. Paslanan hayallerim, ot saran karakterim, yosun bağlamış kelimelerimi hapsettim tüm diyarı dönüştürdüğüm zindana.

Senin gittiğin o karanlık vakit, kurduğum acı hatırama ulaştı.

Geceye kenetlenen bir düşüncem karanlığımda kayboluyor. “Eski anılarım” adlı acılarıma kulak veren bu çöküntünün; artık tutunacak dirayeti kalmadı, belleğimde tükettiğim umut zerrelerine. Arafa atılmak istiyor sözcüklerim, senli hayallere kavuşmak adına. Sonsuz ufuklarına açılmak, engin derinliğe sahip gözlerinde hapsolmak istiyorum. Sabahların kokusu olmak, gecelerin nefesi olmak istiyorum teninde. Dilime kazımak istiyorum seni. Aydınlığın, karanlık rotasında esaret olmak istemiyorum.

Ne fayda ki; bunlar, giden senin ardından duyulamayan bir kaç haykırıştan ibaret.

Devamını oku

Köşe Kadraj

Trajedi

Hüznün isimsizliği trajedisi. Günümüzün ağır vebası… İnsanlığın sürekli hüzün içinde, İsim koyamaz ruh halini. Hayatında ideoloji benimsemesi.

Tarih:

on

Yazan:

Trajedi
Yangı

Hüznün isimsizliği trajedisi.
Günümüzün ağır vebası...

İnsanlığın sürekli hüzün içinde,
İsim koyamaz ruh halini
Hayatında ideoloji benimsemesi.
Ufak sanılan küçücük yaranın,
Ur şeklinde vücuda yerleşmesi.
Kestiğin, kazıdığın yerden,
Arsız sarmaşık gibi boy vermesi.
Bizi bu arsızlıklar yordu.
Sevgisizlik, hadsizlik, değersizlik
En mühim olan kısmı ise;
Hiç edilmişlik.

Sen zannedersin ki serilmiş önüne;
Çok geçmez, beklemediğin anda
Emeğini verirler eline.

Devamını oku

Popüler '30

Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!