fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Dünyanın Sonu Gelmişti

Tasavvuf Kadraj/Toplum Kadraj
Dr. Haluk Nurbaki / Dünyanın Sonu Gelmişti!

Aile münasebetleri tamamen yıkılmış, bir ailenin […] tesadüflerden ibaret kalmış. Kadın ikinci sınıf vatandaş olarak ilan edilmiş; her türlü zulme mahkûm, müstahak sayılmıştır. İlim denen şey tamamen yasaklanmış; “büyücülük” addedilmiştir, bir yerde ilimden bahsedersen “büyücü” diye adamlar yakılmış, ortadan kaldırılmıştır.

Efendimizin teşrif ettiği zaman ki manzarada, insanların bir kaosa gitme dönemine girdiklerinin işaretidir.

Dünyanın Sonu … Ahiri

Fahri Kainat Efendimizin ahir zaman peygamberi olarak büyük sırrı, bu noktada gizlidir. Gerçekten dünyanın ahiri gelmiştir, sonu gelmiştir. Eğer, Efendimiz teşrif etmeseydi; dünya kendi kendini, insanlık kendi kendini kurtaracaklardı… Kuvvetli zayıfı parçalaya parçalaya, aile temelli ortadan kalkmış olarak, bütün dünya […] ordusundan ibaret hale gelecek ve böyle bir topluluk da, hayvani bir topluluktan fark olmadığı için dağılıp gidecekti! İşte, Efendimizin yeryüzüne teşrif etmesi demek; insanları bir kaostan kurtarmıştır, yok olmaktan, dağılmaktan kurtarmıştır. Hazreti Şeyma’nın, Efendimize, peygamberlik inzal olduğu zaman söylediği çok hoş bir şiir… Sonradan, kendisi onu besteleyerek bütün Arabistan’da okumuştur:

Müjdeler olsun / Müjdeler olsun / Muhammed nuru yandı artık / Müjdeler olsun fakirler / Müjdeler olsun cariyeler / Artık size zulm edilmeyecektir. / Zulüm sona ermiştir. / Siz kurtuldunuz!

Her şey bitmiş…

Burada kurtulan bütün mazlumlardır. Bütün, zalimin zulmüne uğrayıp değer hükümlerini yitirmiş, her şeyini kaybetmiş insanlardır. Binaenaleyh, Efendimizin yeryüzüne teşrifiyle birlikte, evvela çok önemli hadise olarak ne olmuştur? İnsanlık, mahkum olduğu kaos kuyusundan, boğulmaktan kurtulmuştur! Biz, Fahri Kainat Efendimizin icraatını… İslam icraatını tetkik ederken; işte, “Bir takım etrafında çeşitli medeniyetler var… Bu da ayrı medeniyet olarak çıkmıştır…” Hayır! Hiçbir şey yok etrafında! Her şey ölmüş, bitmiş tam bir batağa dönüşmüş! Yalnız Resulullah’ın ışığı çıkmış…


Bu yazı DR. HALUK NURBAKİ’ye aittir ve yazıya ilişik medya dosyasının redakte edilmiş transkripsiyonudur. Kalemzen ekibi tarafından gönüllü olarak yayına hazırlanan / hazırlanmakta olan medya dosyalarının tamamı “Dr. Haluk Nurbaki / En Hakiki Mürşit, Sevgidir” youtube kanalında yer almaktadır. Abone olarak, paylaşarak destek olmanızı bekliyoruz.

Bu profilde; Dr. Haluk Nurbaki'nin, Nurbaki Mektebi sitesinde yer alan dokümanlarından redaksiyon çalışması yaparak hazırladığımız yazılarına yer vermekteyiz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"Tasavvuf Kadraj" Kategorisinden en son...

Toplumsal inanç sorunu

Toplumsal inanç sorunu

Anadolu’ya, takke takunya arasında “Allahçılık” oynayan Emevi kökenli İslam yorumu adım adım
YUKARI Çık