fbpx
Sosyal Hesaplarımız

# Editör Seçimi

Ekrem İmamoğlu canlı yayında cevapladı!

2019 İstanbul Yerel Seçimlerinde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu canlı yayında soruları yanıtladı.

Tarih:

on

2019 İstanbul Yerel Seçimlerinde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu canlı yayında soruları yanıtladı:

Seçimin kazananı belli Büyükçekmece’den bahsedersek sayın Akgün. Kaybedeni belli. Bu seçimin belli olduğu süreçte kaybedilen süreçte arayış. Büyükçekmece’de AK Parti’de siyaset yapmış insanları biliyorum tanıyoırum. Komşularım arkadaşlarım. Çay içeriz, selamlaşırız, yemek yeriz. İyi biliyorum ki başları öne eğik, üzüntülüler. İftira dolu tanımlamalarla bu ilçeyi bilmeyen bir insan insanları rencide ediyor.

AA, saat 6 küsürlerden 11’lere kadar veri girdi. Ne zaman biz çıktık 10 gibi (3 kanaldan takp ediyoruz YSK, parti sistemi, sadece büyükşehir belediye başkanlığı verilerini takip ettiğimiz kimsenin bilmediği sistem) Tüm ıslak imzalı veriler elimizdeydi.

Demokrasiye darbe yapıldı. Bir kumpası biz devirdik. Suç duyurusunda bulunuyorum. Meclis’te bu suç duyurusunu devam ettireceğim. 

Tüm ayrıntılar: CANLI | Ekrem İmamoğlu ortak yayında açıklamalarda bulunuyor!

Reklam Alanı Kızılay Web Banner 468X060
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

# Editör Seçimi

Kıraç, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı!

“Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir” diyen Kıraç, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı.

Tarih:

on

Kıraç, Oktay Sinanoğlu'nu hatırlattı!

İngilizce eğitime son verilmesi ve Türkiye’nin Amerikan hegemonyasından kurtulması gerektiğini söyleyerek, Atatürk’ü örnek gösterdi.  “Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim” diyen Kıraç, Aydınlık Gazetesi’ndeki röportajında, gerçeklik payı ne yazık ki çok yüksek, tartışma yaratacak detaylara değindi. Bu söylemleriyle “Oktay Sinanoğlu” anımsandı.

Türkçe giderse Türk de gider. Ben burada şovenizm yapmıyoum. Şuan da şirketlerde Türkçe konuşulmuyor. Unutmamak için günlük hayatta da İngilizce konuşuyorlar.

Aydıklık’da yer alan habere göre Kıraç şöyle davam etti:

Türkçe’yi hayatlarından çıkarıyorlar. Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe’ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir.

Kıraç’ın ifadeleri, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı. 

Kıraç röportajıyla Türkçe konusunda önemli detayları Türkiye gündemine taşıyan Oktay Sinanoğlu anımsandı.

Haberin detayları burada: Ünlü müzisyen Kıraç Aydınlık’a konuştu: Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim


Kıraç’ın ifadeleri, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı.

Oktay Sinanoğlu kimdir?

Türk kimyager, moleküler biyofizikçi ve biyokimyager…

Türkiye’de akademik çalışmalarıyla olduğu kadar, Türkçe ile ilgili politik görüşleriyle de tanınmaktadır.

Babası Nüzhet Haşim Sinanoğlu’nun başkonsolos olarak görev yaptığı İtalya’nın Bari şehrinde doğdu. II. Dünya Savaşı’nın başlamasının ardından 1939’da ailesiyle Türkiye’ye döndü.

Oktay Sinanoğlu, 1953 yılında TED Ankara Yenişehir Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. 1953 yılında okul bursu ile ABD’ye gitti. 1956’da Amerika Birleşik Devletleri’nde, Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden kimya mühendisi olarak mezun oldu. 1957’de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl “Sloan Ödülü”nü kazandı.

20. Yüzyılda “En genç profesör”

20. yüzyılda Yale Üniversitesi’nde “tam profesörlük” unvanını en genç yaşta kazanan öğretim üyesi olduğu açıklandı. İlerleyen zamanlarda, son yüzyılda tam profesörlük unvanını alan en genç ikinci öğretim üyesi olduğu ortaya çıktı. Yale Üniversitesi’nin son 300 yıllık tarihinde tam profesörlük unvanını alan üçüncü en genç öğretim üyesi olduğuna inanılmaktadır.

Kaynak: Wikipedia

Devamını oku

# Editör Seçimi

YSK’dan ilginç Diyarbakır Bağlar kararı!

2019 yerel seçimlerinde %70,34 oy alan Zeyyat Ceylan‘ın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle, mazbatanın %25,46 oy alan Ak Parti adayı Hüseyin Beyoğlu‘na verilmesine karar verdi.

Tarih:

on

YSK'dan ilginç Diyarbakır Bağlar kararı!

2019 yerel seçimlerinde %70,34 oy alan Zeyyat Ceylan‘ın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle, mazbatanın %25,46 oy alan Ak Parti adayı Hüseyin Beyoğlu‘na verilmesine karar verdi.

YSK, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde HDP’li adayın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle mazbatanın ikinci olan AK Partili adaya verilmesine karar verdi.

Oysa Denizli’nin Honaz ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun, Diyarbakır Bağlar kararı ilginç karşılanıyor.

Bağlar ilçesindeki karara istinaden haberin detayları burada: YSK’dan Diyarbakır Bağlar kararı! Diyarbakır seçim sonuçları

Devamını oku

# Editör Seçimi

CHP sırrı çözdü! AKP’nin işi zor…

Tanju Özcan, Kuran-ı Kerim’e el basıp, bayrağı öptükten sonra yemin ederek görevine başladı. Bu çok garip bir şey mi? Kişisel bağlamda hayır, diyebiliriz ama şunu çok iyi anlamak gerekiyor,

Tarih:

on

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, Kuran-ı Kerim’e el basıp, bayrağı öptükten sonra yemin ederek görevine başladı. Bu çok garip bir şey mi? Kişisel bağlamda hayır, diyebiliriz. Ama şunu çok iyi anlamak gerekiyor, laiklik tatavasıyla; “Dini devlet işlerine karıştırmayın…”, “Dini siyasete alet etmeyin…”, “İnsanların dini duygularını sömürmeyin…” diyerek “yıllardır” dikiş tutturamayan CHP sırrı çözdü sonunda, tebrik ederim!

Kıllı, göbekli ve kısa bacaklı… Bidon kafalı milletin yoluna giriyor sanırım.

Bakalım CHP Medya bu konuya nasıl bir izahat yapacaktır? AKP Medya da bu fırsatı iyi değerlendirecektir elbet… Gülüyorum.  

Kur’an-ı Kerim’e el basmak ne demek?

Kuran veya herhangi bir şeye el basıp, yemin etmek… El bastığınız her ne ise, onu mihenk tutacağınızı ima etmektir.

CHP sırrı çözdü ama…

6 bin küsur ayeti baz alacak tabii ama yemin konusunda şu birkaç detayı atlamasın:

  • Allah … kasıtlı yaptığınız yeminlerinizden dolayı sizi sorumlu tutar. (Bakara / 225)
  • Elleriyle yaptıkları yüzünden başlarına bir felaket gelince hemen, biz yalnızca iyilik etmek ve arayı bulmak istedik, diye yemin ederek sana nasıl gelirler! (Nisâ / 62)
  • Bilmez misin, göklerin ve yerin mülkiyet ve hükümranlığı yalnızca Allah’ındır? (Bakara / 107)

Neyse, bunlar da unutulur elbet…

Burası Türkiye. Ben, sadece milletimize şunu söylemek istiyorum: tüm siyasiler sizin yüzünüzden şekilden şekle giriyor!

Kendi değerlerinizi malzeme ettirmekten usanmadığınız için…

İmanınızla – akletmeyi ayrı yerlere koyduğunuz için…

Kuran’ın size ne söylediğini merak etmediğiniz için

Peygamberinizi tanımadığınız için…

Dolayısıyla sevemediğiniz için…

Tüm bu sebeplerle feraset kazanamayıp her kim olursa olsun gönlünüzle de tartamadığınız için yapacak bir şey yok!

“…kendini yargılamak üzere kendi nefsin yeter! (İsra / 14)

Zaten bunu da…

“…ancak akıl sahipleri anlar.” (Bakara / 269)

***

Bu ülkede

Bırak siyasi kürsüden Kuran’a el basıp yemin etmeyiİslam’ı güncellemeyi Önüne gelen Mehdi olabiliyorken size ne desem, bilemiyorum ki?

“…Mehdi’nin özelliği: Mutlak ilim sahibi olmasıdır. Fiziğini, kimyasını, biyolojisini; bütün sosyal bilgilerini en iyi bilen adamdır ki; karşısına çıkan bütün dinsiz grupların yapacağı mücadeleyi aynı şekilde yenebilsin… Kalkıp da bir insanın herhangi bir sahada, bilimde [HS: ve siyasette] biraz sivrilmiş olması “onun Mehdi olmasını gerektirmez!” Bunlara çok dikkat etmek lazım, hassas noktalar…”

Gibi… Ne dense, desek… Ne yapsak boş!

Son sözüm ancak şu olabilir

Kim doğru yolu bulmuşsa, ancak kendisi için bulmuştur; kim de sapıtmışsa kendi aleyhine sapıtmıştır. (İsra / 15)

“Hâşâ benim değil” Allah’ın sözü olur ancak!

Devamını oku

Popüler '30

Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!