fbpx
Sosyal Hesaplarımız

# Editör Seçimi

İstanbul Seçim Sonuçları ne ifade ediyor?

Türkiye genelinde hangi büyükşehir belediyesini kim kazanırsa kazansın İstanbul seçim sonuçları hepsinden daha önemli! Sebep? Söyleyeyim; İstanbul; Türkiye’dir, Dünyadır! Maddede – manada… Her zaman bu böyledir. İstanbul’un anahtarı kimde ise hüküm ondadır…

Tarih:

on

İstanbul Seçim Sonuçları ne ifade ediyor?

Dün akşam itibari ile gördük ki, Türkiye genelinde hangi büyükşehir belediyesini kim kazanırsa kazansın İstanbul seçim sonuçları hepsinden daha önemli! Sebep? Söyleyeyim; İstanbul; Türkiye’dir, Dünyadır! Maddede – manada… Her zaman bu böyledir. İstanbul’un anahtarı kimde ise hüküm ondadır… Anlayan için İstanbul’da kazanmak “başka şeyleri de” beraberinde kazanmaktır…  

Dün akşam gördüğümüz üzere, Anadolu Haber Ajansı (AA) ne yazık ki sınıfta kalmıştır…

Binali Yıldırım “Yavaş konuşurum, soyadım gibi çalışırım” diyordu, aynen, sinirleri erken boşaldı! İlginç şekilde; “Kazandık” dedi, parti binasında kutlama yapılmadı. Dahası “kazandıysa” lafazanlığa mahal bırakmayacak sonuçları geçmeyen AA’ya hitaben, tekrar ekrana çıkıp “Yayınla şu sonuçları” diyerek muğlak durum için isyan etmedi. Erdoğan balkona tek başına çıktı… “Seçimin birinci partisiyiz” dedi… Bir avuntu mesafesinde kaldı.

İstanbul’u da anlaşılan o ki İMAMOĞLU aldı. CHP değil ha! Ekrem İmamoğlu CHP’yi sırtlamıştır.

Böylelikle son durum; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Adana il başkanlıkları CHP demiştir. İlginç mi? Hayır!

Söylemiştik…

“Mesajı aldık, diyen Erdoğan’ın; mesajı ‘eksik’ aldığını…” Söylemiştik! Hatta…

Bu “Büyükşehir Belediye Başkanlarının birer ‘seçilen’ olduğu unutularak ‘kelle alma’ tarzında tasfiye edilmesi hafızalardan silinmez… Ve tüm bu görevden alma harekâtının ‘ne için olduğu’ hâlâ anlaşılamamışken…” olmaz demiştik…

“Yerel yönetimlerde, Ak Parti teşkilatını ‘menfaat odağına dönüştürmüş tiplerin varlığı’ tiksinilir bir vizyona ulaşmıştır” da demiştik…

Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etmek zor olmasa gerek!

Bu adam gerçekten büyük iş başarmıştır!

Ekrem İmamoğlu

Hem de CHP’ye rağmen! CHP’nin saçma salak hareketlerine rağmen… Sanırım, bu yüzden tebrik etmek zor. Ama rakiplerinin bir an önce tebrik etmesi gerekiyor… Üç – beş oy farkla kaybetse de, kazansa da!

Şimdi başka bir şey daha söyleyeceğim, bu defa Kılıçdaroğlu’na:

Parti başkanı olmak seni iktidar yapmayacak… Zaten öyle bir amacın da yok, cümlemiz biliyor. Sakın üstüne başarı kisvesi giyinmeye kalkma! İstanbul, 4,5 yıl sonrası için 2. CUMHURBAŞKANI ADAYINI da seçti.

Senin, küçük parti hesaplarıyla Muharrem İnce’yi aday göstermene benzemez bu iş.

1 Nisan şakası…

Erdoğan’ın, MHP ile tedbir almaya çalışmasının sebebini anlatmıştık… Bir gerçeğin farkına vardığını. Şimdi başka bir gerçeği de “bu defa açıkça” söyleyeceğim Sayın Tayyip Erdoğan’a:


Bu gönül belediyeciliği ‘gönül’ kelimesiyle olacak iş değildir! ‘Bir hata varsa…’ demeye de gerek yoktur. Anlaşılması gereken şu: mesele hizmetse, gönül önce ‘Yardakçıları… Fırsatçıları… Lobicileri… Çakalları… vs.’ tanıyacak!

Yani aslında ‘Artık başka bir şey’ demeye de gerek yok sanırım… Millet söyleyeceğini, söyleyebiliyor.

Şimdi anahtarın sahibi ‘4,5 yıl sonra ne diyecek?’ ona bakın!

‘Mesajı aldık,’ demeyin; mesajı alın!

Hele ki; ‘Buyursunlar, bakalım nasıl yönetecekler’ sakın demeyin, ‘Her işte bir hayır vardır!’ ifadenize yakışmaz!


Kaldı ki bu, 1 Nisan şakası değil ha!

Anahtarı bilen, sahibini tanır…

Reklam Alanı Kızılay Web Banner 468X060
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

# Editör Seçimi

Kıraç, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı!

“Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir” diyen Kıraç, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı.

Tarih:

on

Kıraç, Oktay Sinanoğlu'nu hatırlattı!

İngilizce eğitime son verilmesi ve Türkiye’nin Amerikan hegemonyasından kurtulması gerektiğini söyleyerek, Atatürk’ü örnek gösterdi.  “Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim” diyen Kıraç, Aydınlık Gazetesi’ndeki röportajında, gerçeklik payı ne yazık ki çok yüksek, tartışma yaratacak detaylara değindi. Bu söylemleriyle “Oktay Sinanoğlu” anımsandı.

Türkçe giderse Türk de gider. Ben burada şovenizm yapmıyoum. Şuan da şirketlerde Türkçe konuşulmuyor. Unutmamak için günlük hayatta da İngilizce konuşuyorlar.

Aydıklık’da yer alan habere göre Kıraç şöyle davam etti:

Türkçe’yi hayatlarından çıkarıyorlar. Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe’ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir.

Kıraç’ın ifadeleri, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı. 

Kıraç röportajıyla Türkçe konusunda önemli detayları Türkiye gündemine taşıyan Oktay Sinanoğlu anımsandı.

Haberin detayları burada: Ünlü müzisyen Kıraç Aydınlık’a konuştu: Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim


Kıraç’ın ifadeleri, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı.

Oktay Sinanoğlu kimdir?

Türk kimyager, moleküler biyofizikçi ve biyokimyager…

Türkiye’de akademik çalışmalarıyla olduğu kadar, Türkçe ile ilgili politik görüşleriyle de tanınmaktadır.

Babası Nüzhet Haşim Sinanoğlu’nun başkonsolos olarak görev yaptığı İtalya’nın Bari şehrinde doğdu. II. Dünya Savaşı’nın başlamasının ardından 1939’da ailesiyle Türkiye’ye döndü.

Oktay Sinanoğlu, 1953 yılında TED Ankara Yenişehir Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. 1953 yılında okul bursu ile ABD’ye gitti. 1956’da Amerika Birleşik Devletleri’nde, Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden kimya mühendisi olarak mezun oldu. 1957’de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl “Sloan Ödülü”nü kazandı.

20. Yüzyılda “En genç profesör”

20. yüzyılda Yale Üniversitesi’nde “tam profesörlük” unvanını en genç yaşta kazanan öğretim üyesi olduğu açıklandı. İlerleyen zamanlarda, son yüzyılda tam profesörlük unvanını alan en genç ikinci öğretim üyesi olduğu ortaya çıktı. Yale Üniversitesi’nin son 300 yıllık tarihinde tam profesörlük unvanını alan üçüncü en genç öğretim üyesi olduğuna inanılmaktadır.

Kaynak: Wikipedia

Devamını oku

# Editör Seçimi

YSK’dan ilginç Diyarbakır Bağlar kararı!

2019 yerel seçimlerinde %70,34 oy alan Zeyyat Ceylan‘ın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle, mazbatanın %25,46 oy alan Ak Parti adayı Hüseyin Beyoğlu‘na verilmesine karar verdi.

Tarih:

on

YSK'dan ilginç Diyarbakır Bağlar kararı!

2019 yerel seçimlerinde %70,34 oy alan Zeyyat Ceylan‘ın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle, mazbatanın %25,46 oy alan Ak Parti adayı Hüseyin Beyoğlu‘na verilmesine karar verdi.

YSK, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde HDP’li adayın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle mazbatanın ikinci olan AK Partili adaya verilmesine karar verdi.

Oysa Denizli’nin Honaz ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun, Diyarbakır Bağlar kararı ilginç karşılanıyor.

Bağlar ilçesindeki karara istinaden haberin detayları burada: YSK’dan Diyarbakır Bağlar kararı! Diyarbakır seçim sonuçları

Devamını oku

# Editör Seçimi

Ekrem İmamoğlu canlı yayında cevapladı!

2019 İstanbul Yerel Seçimlerinde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu canlı yayında soruları yanıtladı.

Tarih:

on

2019 İstanbul Yerel Seçimlerinde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu canlı yayında soruları yanıtladı:

Seçimin kazananı belli Büyükçekmece’den bahsedersek sayın Akgün. Kaybedeni belli. Bu seçimin belli olduğu süreçte kaybedilen süreçte arayış. Büyükçekmece’de AK Parti’de siyaset yapmış insanları biliyorum tanıyoırum. Komşularım arkadaşlarım. Çay içeriz, selamlaşırız, yemek yeriz. İyi biliyorum ki başları öne eğik, üzüntülüler. İftira dolu tanımlamalarla bu ilçeyi bilmeyen bir insan insanları rencide ediyor.

AA, saat 6 küsürlerden 11’lere kadar veri girdi. Ne zaman biz çıktık 10 gibi (3 kanaldan takp ediyoruz YSK, parti sistemi, sadece büyükşehir belediye başkanlığı verilerini takip ettiğimiz kimsenin bilmediği sistem) Tüm ıslak imzalı veriler elimizdeydi.

Demokrasiye darbe yapıldı. Bir kumpası biz devirdik. Suç duyurusunda bulunuyorum. Meclis’te bu suç duyurusunu devam ettireceğim. 

Tüm ayrıntılar: CANLI | Ekrem İmamoğlu ortak yayında açıklamalarda bulunuyor!

Devamını oku

Popüler '30

Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!