fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Herkesin Cumhurbaşkanı! Yanlış anlamadık...

Herkesin Cumhurbaşkanı! Yanlış anlamadık…

Politik Kadraj/Siyasi Kadraj/Toplum Kadraj

Gülmek insanı çok rahatlatıyor. Herkesin Cumhurbaşkanı Muharrem Ağabey, adaylığının ilanıyla ilk açıklamasında “Kılaçdaroğlu’na asla rakip olmayacağım!” buyurmuştu… Belki de bu, parti içi bir iktidar pazarlığıydı. Beylerimiz daha iyi bilir. Türk siyasi hayatı için önemli bir kazanım olan, CHP’nin önceki Cumhurbaşkanı adayı, Kılıçdaroğlu’nun bile adını doğru dürüst söyleyemediği (eminim sizin de unuttuğunuz) bu adayından “yüzde 8” geride olduğu büyük 24 Haziran başarısının (!) “gazı” çıkmaya başladı. Buyruğunu güncellemiş:

“Ben kurultay istemeyeceğim, kesinlikle böyle bir talebim olmayacak! Ama CHP örgütleri göreve davet ederse, kendisi de ‘Ben ayrılacağım’ derse, hazırım. Ama burası çok önemli… Sakın yanlış bir şey yazılmasın: Ben karşısına çıkıp rakip olmayacağım! Beni cumhurbaşkanı adayı yapmış bir genel başkanın karşısına çıkıp böyle bir vefasızlık yapmam!”

Sayın “Herkesin Cumhurbaşkanı,” aynen aktardık. Yanlış yazmadık değil mi? En azından, Ayşe Arman Muharrem İnce röportajından böyle aktarmış… Ne anladığımız ise ayrı konu, ona şimdi geliyorum.

Herkesin Cumhurbaşkanı!

Yanlış anlamadık! CHP karışıktır… Hep karışık olmuştur. Dolayısıyla “bunu biliyor ve bu oynaklığı bekliyorduk.”  Muharrem İnce, ilk fırsatta CHP’ye tekrar musallat olacak deniliyordu. Bakın oldu da! Tabiatları böyle çünkü… Ama kendince uyanık… Amigo basına mesaj veriyor; vefasızlık yapmam ayağında: “Artık iş sizde. Kılıçdaroğlu’nu gönderin… Gerisini düşünmeyin, ben hazırım.”

CHP’ye gerçekten bir İnce lazım mıdır? Seçim sonuçları gereği, anlayabilenler için “artık” hayır. “Yahu bu adam da kaybetti!” diyecek bir tane akıllı yok mu bu partide? Yine kaybedenlerle yola çıkmaya tevessül etmek, hep söylediğim gibi bir Atatürk yok diye oluyor… Öküzce hamaset yapanlara özel not: “Atatürkçü” yok diye, değil!

Neyse… Konuyu “Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır” diyerek özetleyenler de olabilir. Velhasıl kelam, görünen köy kılavuz istemiyor, işte.

***

Daha önemli konuysa Patates fiyatı meselesidir. Beni bu konuda tatmin eden ve fiyat artışındaki sosyal medya varoşuna da gayet güzel cevap vermiş olan Fakıbaba:

(…) esnafa, tüccar, üreticiye arkadaşlara çok büyük saygı duyuyorum. Ama bir kesim var ki stokçuluk yapıyor ve fırsat kolluyor. (…) Fırsata yönelik fiyat artışları olduğunda hemen devreye giriyor ve mecbur,  “ürün azlığından değil” fiyatı baskılamak adına da biz ithalat yapıyoruz, fiyatı düşürüyoruz. (…)

Adamlar ekonomi gündemine devam ediyor… Ara vermiş bile değiller.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"Politik Kadraj" Kategorisinden en son...

Toplumsal inanç sorunu

Toplumsal inanç sorunu

Anadolu’ya, takke takunya arasında “Allahçılık” oynayan Emevi kökenli İslam yorumu adım adım
Bir Atatürk yok diye

Bir Atatürk yok diye

Şimdi amigo basınları Kılıçdaroğlu gitmeli, İnce gelmeli yaygarası koparıyor. Ayak takımına bile
YUKARI Çık