fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Tekrar söylüyorum: Erdoğan’sız AKP bir hiçtir!

Erdoğan’sız AKP bir hiçtir!

Siyasi Kadraj/Politik Kadraj

Ak parti ‘ye gelmeden önce şunu belirtmek istiyorum. Allah’a şükür, hep taraftarı olduğum “koalisyon sisteminin ortadan kalkması” mümkün oldu da… Ülkenin genel yönetimindeki absürtlüklerin tekrar yaşanamayacak olması açısından rahat nefes aldım. Peki, yerel yönetimlerde durum ne? Siyasal paydada, particilik kafasından tiksindiğim kadar hiçbir şeyden tiksinemedim!

Aday başkan nerede?

Bana göre yerel yönetimler, şahsiyetin yitirildiği sırat köprüsüdür… İş ve özel yaşamım neticesinde gördüklerim sebebiyle edindiğim içler acısı tecrübelere göre “bu kesinlikle böyledir!” Üstelik, her parti için geçerli olan bu detay, AK Parti’nin İstanbul yerel seçimleri için youtube’da yayımladığı reklamında geçerliliğini korumuş. Çok ilginç… Reklam Tayyip Erdoğan’la bitiyor, “aday başkan” ortalıkta yok!

Yardakçılık piyasasının tavan yaptığı Ak Parti de ne yazık ki, bu ağırlıklardan kendisini kurtaramayacak. Tabandan tavana “çok ciddi ikazlar” ulaştırılamadığı için AKP açısından yerel yönetimler faciaya sürüklenmektedir. Oysa ki, bu ikazların tavana ulaştırılmaya çalışılması bile bir tuhaflıkken; şahsiyet yani kişilik çeşitliliğini ve buna bağlı inisiyatif mekanizmasını yitirmiş zihniyetin peyda olması, geçen bunca zamandan sonra… Üstelik, tepeden inme “seçilmiş başkanları” görevden alabilme tuhaflıkları da unutulamamışken vahamet, yerelde aynen devam etmektedir. Bu sebeple, Erdoğan yoksa AKP yerelde de genelde de yoktur! Büyük gerçek bu!

Ak parti, Erdoğan olmasa…

Tüm sigortayı Erdoğan’a bağlayan parti de günü kurtarmaktan öteye gidecek bir parti olmadığını zaten ortaya koymakta. Tek merak edilen konu ise: Ak parti, Erdoğan olmasa birden mi çöker, yavaş yavaş mı?

Aslında malumunuz ki, parti olmanın bir hükmü de artık yok… Meclis dışında. Yeterli popülaritedeki bağımsız bir aday ülkenin başına geçebilir. Hatta bu durum yerel yönetimler için dahi geçerli bana göre. Yok hayır! Bana göre olur mu hiç? Senelerce, Türkiye’mizin güneydoğusunda gördüğümüz üzere, mümkün.

Sanırım parti olmanın tek avantajı partiler için mevzubahis… “Milyon TL” yardımlar açısından.

Bir futbol takımı kadar gereksizleşen partilerin yerel yönetimler için neden kendilerini parçaladıklarını merak edip, anlamak istedim hep! Siz de benimle beraber merak etsenize… Ne güzel olurdu.

1 Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"Siyasi Kadraj" Kategorisinden en son...

Toplumsal inanç sorunu

Toplumsal inanç sorunu

Anadolu’ya, takke takunya arasında “Allahçılık” oynayan Emevi kökenli İslam yorumu adım adım
YUKARI Çık