fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Hele CHP'ye sen... Otobüs dolduruyor!

Hele CHP'ye sen... Otobüs dolduruyor!

Politik Kadraj/Siyasi Kadraj

Geçen seçim hangi partiye oy verdiniz… diye soruyor reklamında, CHP. Sonra ekliyor: “İyi de önümüz belediye seçimi…” Yani hepimiz geri zekalıyız, doğal olarak “aynı partiye” oy vermemizgerekmediğinihatırlatıyor! Ya da; “Yahu tamam, genel seçimde bizi gömdün, bari şimdi bizi gör” demeye getiriyor lafı. Bir bakalım hep beraber… Kim nereye gömülecek, bu yerel seçimlerde? Ama bu arada “Mustafa Kemal paşa da üç defa yenildi…”diyerek çığır açan (!) her dönemin Cumhurbaşkanı adayı “Muharrem Hoca’yı” da unutmayalım tabii…

Ben, her zaman ki noktadayım… Bütün partiler havagazıdır! Osmanlı‘nın 1853 yılında kurduğu ve sonrasında… 1984 yılında, 80 bin abonesine günlük 300 bin metreküp havagazı basan “Beyoğlu Poligon Havagazı Fabrikası”nın üretiminden bahsetmiyorum… O bir hizmet. Ben, tam olarak “hepsi lafazandır” demek istiyorum! Niye mi?

Sayın İmamoğlu: “5 yıldır CHP Genel Merkezi’nden talimat almadım, seçildiğimde de almayacağım” buyurmuş… Aha işte! Havagazının balon kısmı! Binali Yıldırım’ın “Suriyelileri göndereceğiz”“EYP mağdurlarının takipçisiyim” lafazanlığı gibi. Adama demezler mi (Şimdi demezler tabii, seçim var!) “Sen nasıl talimat almıyormuşsun!?… Kimi gönderiyorsun… Neyi takip ediyorsun” gel buraya bakalım?

Bu laflar “bağımsız adaysan” ağızdan çıkacak laflardır… Bu şekliyle ancak havagazı oluyor!

CHP’de neler oluyor? Ya da olmalı…

Bu başlık altında, ne yazık ki, değişmez fizik kanunları gibi saçmalamanın ötesine parti olarak da parti tabanı olarak da geçemediklerini seyretmek zorundayız.

Ama bu arada İmamoğlu’nun dinamit gibi bir beyanı olduğunu belirtmek zorundayım:

5 yıldır Beylikdüzü Belediye Başkanı’yım ama bu sürede bir kere bile İBB Başkanı bizi ziyaret etmedi.

Ekrem İmamoğlu, sputniknews

Öte yanda CHP her zamanki gibi geleneksel seçim saçmalıklarını yerine getirdi. Kim aday olacak muhabbetinde “bir infiale” yine ramak kala mesafede… Ustaca saf dışı edilmesine rağmen yine “Muharrem İnce” polemiğinin ertesinde girebildi seçime. CHP enerjisini böyle toplayabiliyor galiba… Sonra da ittifak yapıp zafer pozu atarak. Tüm ittifaklar için zannımca söylenebilecek ancak şudur:

İttifak meselesi ‘şeyine’ güvenmemek meselesidir.

CHP’nin “beyin takımı” değil başka takımları var?

Sürekli tekrar eden meselelerle gündeme oturuyor… Soruyorlar Büyük Başkan’a: “Muharrem İnce’yi neden aday yapmadınız?” Cevaba bakın:


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Muharrem Bey’in belediye başkanlığı yoktu. Ekrem Bey’in belediye başkanlığı vardı. ‘Arkasında bir başarı hikayesi’ olacak…


Muharrem İnce ve Ekrem İmamoğlu

Ey Kılıçdaroğlu! Bu adamı nasıl Cumhurbaşkanı Adayı yaptınız? Tabii cevap gelmeyecek… Muharrem İnce, gelecek CB seçminde şimdidengömüldüğünü anlamadan Ekrem İmamoğlu‘yla ve parti içinde sorun yok propagandasına devam edecek.

Yani, beyin değil başka takımları var CHP’nin ya da Kılıçdaroğlu’nun… Onlarla düşünüyor. Bu işin sonu; otobüs doldurup “Anıtkabir’e gitmek” olacak sanırım… O gidiş de “yine kaybetmedik” pozu atmaya, ancak.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"Politik Kadraj" Kategorisinden en son...

Toplumsal inanç sorunu

Toplumsal inanç sorunu

Anadolu’ya, takke takunya arasında “Allahçılık” oynayan Emevi kökenli İslam yorumu adım adım
Bir Atatürk yok diye

Bir Atatürk yok diye

Şimdi amigo basınları Kılıçdaroğlu gitmeli, İnce gelmeli yaygarası koparıyor. Ayak takımına bile
YUKARI Çık