fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Bir Atatürk yok diye

Bir Atatürk yok diye

Politik Kadraj/Siyasi Kadraj/Toplum Kadraj

Bir Atatürk yok diye –Enteresan… CHP‘de sular kaynıyor lafı dolanıyor ortalıkta. Arkadaş kaç defa söyleyeceğiz? O sular hiç durulmadı ki! Acaba daha fazla kaynıyor, falan demeye mi çalışıyorlar? Olmaz… Kayna kayna bir yere kadar.

Su 100 derecede kaynar, sonrası buharlaşma. Yani fizik kaidelere uymaz. İnanmazsanız Muharrem Hoca’ya sorun, daha iyi bilir. Hem bu kaide CHP genel başkanlığı tantanasıyla da ispatlanmıştır. Şöyle ki; kaynayan CHP kurultayından zaferle ayrılan Kılıçdaroğlu, İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı yaparak partiden buharlaştırmıştır. Buharlaştırmakla kalmamış, tüm kalıntılarını da meclis grubundan temizlemiştir.

Şimdi amigo basınları Kılıçdaroğlu gitmeli, İnce gelmeli yaygarası koparıyor. Hatta “havuz medyasının” diline düşme bahasına; başarısızlık hesabı yapanlar, yeni model arayanlar, ülkenin parti devletine dönüştüğünü söyleyenler, ben söylemiştim diyenler, Erdoğan’dan samimiyet bekleyenler, özeleştiri yapanlar, yorulup müsaade isteyenler falan filan… Hep boş. Gerçek şu: söyleyebilecek laf olmayınca yazabilecek mevzu da çıkmıyor.

Sonra iş dönüp dolaşıp yine Erdoğan’a geliyor. Neymiş efendim; AKP’yi Erdoğan sırtında götürüyormuş… Erdoğan olmazsa AKP bitermişDoğrudur. Ee? İyisi, siz de partiyi kapatın, desek bizi Atatürk düşmanı (?) İlan ederler… Ayak takımına bile ekmek çıkar. Oysa CHP’deki tüm tantana “bir Atatürk yok diye” çıkmıyor mu?

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

0 Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"Politik Kadraj" Kategorisinden en son...

Toplumsal inanç sorunu

Toplumsal inanç sorunu

Anadolu’ya, takke takunya arasında “Allahçılık” oynayan Emevi kökenli İslam yorumu adım adım
YUKARI Çık