fbpx
Sosyal Hesaplarımız

# Editör Seçimi

Beyhude çabalar

“Türkiye’nin güven müesseselerinden bir tanesidir” imajıyla lanse edilirken… Beyhude çabalar kurumuna. Seçime Darbe… Konu FETÖ’ye bağlanacak!

Tarih:

on

Beyhude çabalar

Seçim sonrası manzara gerçekten içler acısı… Yüksek Seçim Kurulu iktidar tarafından “Türkiye’nin güven müesseselerinden bir tanesidir” imajıyla lanse edilirken, bu seçimlerle birlikte bambaşka bir misyona ulaştı sanki… Beyhude çabalar kurumuna.

YSK önceki dönemlerde örneği görülen, seçim sonrası itirazlara rağmen mazbata verme eylemini bu defa “mazbata vermemek üzerine” farklı uygulamalarla sürdürüyorsa…

Başkanının geçmişiyle ilgili bağlantılarının ortaya atılması sebebiyle, YSK’nın “Ak parti güdümünde” bir kurum olma şüphesi “Millet-i Sinede” hakikate dönüşmek üzereyken…

Üstüne sosyal medya hafızası hortlayıp

“Hile var!” demek…

5 Mart 2018 tarihindeki Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın “…sandıkta hile yapılıyor diyenlerin seçimi kaybetmesine bahane aradığını” belirtmiş olması

  • HDP ‘Muş’ta hile var’ diyor, AKP iddiaları reddediyorken
  • Üsküdar tekrar sayımlarında “İmamoğlu’na 875 oy daha” çıkınca AK Parti bu sonuca da tekrar itiraz ediyorken
  • Fatih Mehmet Maçoğlu’na ‘Söylenemeyecek Güvenlik Gerekçesiyle’ mazbatası verilmiyorken
  • Ekrem İmamoğu çatır çatır sonuç aktarırken,
  • Ak Parti’nin muğlak açıklamaları devam ederken bir anda YSK Temsilcisi Recep Özel, farkın 29 binden 19 bine gerilediğini teyit ediyorken
  • YSK, Maltepe’de… Beyoğlu’nda… “Tüm oyları” saymaya karar alıyorken…

Beyhude çabalar görünümüne dönüştü. Tebrik ederim!

Tam da böyle bir durumda…

Bir de 2019 yerel seçim sonuçlarının “Büyük bir oyun olduğunu ve ‘Büyük Bir Aklın’ durumu yönettiği” söylemini kurgulayarak, inandırmaya çalışmak…

“Sandık sonuçlarına itiraz” etmekten daha pespaye bir tutum oldu.

Türkiye’nin, belediyeleriyle birlikte en büyük teşkilatına dönüşmüş AKP’nin, Büyük Belediyeleri kaybetmesi tabii ki kabul edilemiyor.

Bunu anlıyorum…

Ama…

Konu FETÖ’ye bağlanacak!

15 Temmuz 2016’dan bu yana her şey FETÖ’ye bağlandı…

“Av” bir türlü bitmedi!

“Unutturmayacağız” denildi!

Bugüne kadar hiçbir seçimin güvenliğinde problem yoktu. Buna bizler inandık, güvendik. “En sağlam kurum ve sistem” dedik!

Her seçimin teröristi HDP gibi…

Her meselenin altında FETÖ olması gibi…

Seçime Darbe

Şimdi, meyleden haberler görüyorum… Bu kadar tantanadan sonra İstanbul 2019 Yerel Seçimleri “bitirilmek istenmeyen FETÖ” darbesine bağlanacak!

Yani laf şuraya gelmiş olacak: FETÖ, hâlâ bizden daha büyük! Seçime Darbe yaptı…

***

Ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek gibi…

“15 Temmuz’da sokağa boşuna çıkmışım” dedirtmeyin bana… Bu millete.

Bunu sakın yapmayın.

Ayrıca bu,“tüm darbelerden” daha acı olur! Bekâ Billah’a ayıp olur.

Reklam Alanı Kızılay Web Banner 468X060
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

# Editör Seçimi

Kıraç, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı!

“Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir” diyen Kıraç, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı.

Tarih:

on

Kıraç, Oktay Sinanoğlu'nu hatırlattı!

İngilizce eğitime son verilmesi ve Türkiye’nin Amerikan hegemonyasından kurtulması gerektiğini söyleyerek, Atatürk’ü örnek gösterdi.  “Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim” diyen Kıraç, Aydınlık Gazetesi’ndeki röportajında, gerçeklik payı ne yazık ki çok yüksek, tartışma yaratacak detaylara değindi. Bu söylemleriyle “Oktay Sinanoğlu” anımsandı.

Türkçe giderse Türk de gider. Ben burada şovenizm yapmıyoum. Şuan da şirketlerde Türkçe konuşulmuyor. Unutmamak için günlük hayatta da İngilizce konuşuyorlar.

Aydıklık’da yer alan habere göre Kıraç şöyle davam etti:

Türkçe’yi hayatlarından çıkarıyorlar. Bir de Orhan Pamuk gibileri çıktı. İngilizce kitap yazıp onu Türkçe’ye çeviriyorlar. Bu da utanç verici. Türkçemiz İngilizce’den çok daha kaliteli bir dildir. Matematik olarak mükemmel bir dildir.

Kıraç’ın ifadeleri, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı. 

Kıraç röportajıyla Türkçe konusunda önemli detayları Türkiye gündemine taşıyan Oktay Sinanoğlu anımsandı.

Haberin detayları burada: Ünlü müzisyen Kıraç Aydınlık’a konuştu: Amerika’yla savaşıyoruz vatan cephesindeyim


Kıraç’ın ifadeleri, Oktay Sinanoğlu’nu hatırlattı.

Oktay Sinanoğlu kimdir?

Türk kimyager, moleküler biyofizikçi ve biyokimyager…

Türkiye’de akademik çalışmalarıyla olduğu kadar, Türkçe ile ilgili politik görüşleriyle de tanınmaktadır.

Babası Nüzhet Haşim Sinanoğlu’nun başkonsolos olarak görev yaptığı İtalya’nın Bari şehrinde doğdu. II. Dünya Savaşı’nın başlamasının ardından 1939’da ailesiyle Türkiye’ye döndü.

Oktay Sinanoğlu, 1953 yılında TED Ankara Yenişehir Lisesi’nden birincilikle mezun oldu. 1953 yılında okul bursu ile ABD’ye gitti. 1956’da Amerika Birleşik Devletleri’nde, Berkeley’deki Kaliforniya Üniversitesi’nden kimya mühendisi olarak mezun oldu. 1957’de Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl “Sloan Ödülü”nü kazandı.

20. Yüzyılda “En genç profesör”

20. yüzyılda Yale Üniversitesi’nde “tam profesörlük” unvanını en genç yaşta kazanan öğretim üyesi olduğu açıklandı. İlerleyen zamanlarda, son yüzyılda tam profesörlük unvanını alan en genç ikinci öğretim üyesi olduğu ortaya çıktı. Yale Üniversitesi’nin son 300 yıllık tarihinde tam profesörlük unvanını alan üçüncü en genç öğretim üyesi olduğuna inanılmaktadır.

Kaynak: Wikipedia

Devamını oku

# Editör Seçimi

YSK’dan ilginç Diyarbakır Bağlar kararı!

2019 yerel seçimlerinde %70,34 oy alan Zeyyat Ceylan‘ın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle, mazbatanın %25,46 oy alan Ak Parti adayı Hüseyin Beyoğlu‘na verilmesine karar verdi.

Tarih:

on

YSK'dan ilginç Diyarbakır Bağlar kararı!

2019 yerel seçimlerinde %70,34 oy alan Zeyyat Ceylan‘ın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle, mazbatanın %25,46 oy alan Ak Parti adayı Hüseyin Beyoğlu‘na verilmesine karar verdi.

YSK, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde HDP’li adayın KHK ile ihraç edilmesi sebebiyle mazbatanın ikinci olan AK Partili adaya verilmesine karar verdi.

Oysa Denizli’nin Honaz ilçesinde seçimlerin yenilenmesine karar veren Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun, Diyarbakır Bağlar kararı ilginç karşılanıyor.

Bağlar ilçesindeki karara istinaden haberin detayları burada: YSK’dan Diyarbakır Bağlar kararı! Diyarbakır seçim sonuçları

Devamını oku

# Editör Seçimi

Ekrem İmamoğlu canlı yayında cevapladı!

2019 İstanbul Yerel Seçimlerinde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu canlı yayında soruları yanıtladı.

Tarih:

on

2019 İstanbul Yerel Seçimlerinde en fazla oyu alan Ekrem İmamoğlu canlı yayında soruları yanıtladı:

Seçimin kazananı belli Büyükçekmece’den bahsedersek sayın Akgün. Kaybedeni belli. Bu seçimin belli olduğu süreçte kaybedilen süreçte arayış. Büyükçekmece’de AK Parti’de siyaset yapmış insanları biliyorum tanıyoırum. Komşularım arkadaşlarım. Çay içeriz, selamlaşırız, yemek yeriz. İyi biliyorum ki başları öne eğik, üzüntülüler. İftira dolu tanımlamalarla bu ilçeyi bilmeyen bir insan insanları rencide ediyor.

AA, saat 6 küsürlerden 11’lere kadar veri girdi. Ne zaman biz çıktık 10 gibi (3 kanaldan takp ediyoruz YSK, parti sistemi, sadece büyükşehir belediye başkanlığı verilerini takip ettiğimiz kimsenin bilmediği sistem) Tüm ıslak imzalı veriler elimizdeydi.

Demokrasiye darbe yapıldı. Bir kumpası biz devirdik. Suç duyurusunda bulunuyorum. Meclis’te bu suç duyurusunu devam ettireceğim. 

Tüm ayrıntılar: CANLI | Ekrem İmamoğlu ortak yayında açıklamalarda bulunuyor!

Devamını oku

Popüler '30

Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!