fbpx
Sosyal Hesaplarımız

Hukuki Bildirim

Kadrajblog.com web sitesi (bundan böyle KadrajBlog olarak anılacak), hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

KadrajBlog üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “YER SAĞLAYICI” olarak hizmet vermektedir.

KadrajBlog’un kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. KadrajBlog, ilgili kanunun 5-2 Maddesinin (…haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür) hükmüne göre hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde; “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.


KadrajBlog içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri,

  • İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,
  • Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,
  • Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,
  • Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,
  • Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini

Sunmak kaydıyla KadrajBlog’un  elektronik iletişim adresine bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikâyetler hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler KadrajBlog sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.


Sizin için Öneriyoruz!

Eğitim videoları ve uzman cevaplarıyla

 

Kadraj Akademi youtube’da!


Abone Ol!