fbpx

Neyse ki; herkes için Kadraj Blog var!

Kişisel gelişim nedir?

# Manşet/Kişisel Gelişim/Yaşam Kadraj
Ayşe Burcu EREN / Kişisel gelişim nedir?

Kişisel gelişim tahmin ettiğiniz üzere “Kişinin kendini geliştirmesi” ile ilgilidir. Kişi, kendini farklı alanlarda gerçekleştirebilir. Bu alanlar neler? Zihinsel, bedensel, ruhsal… Değil mi? Siz de eğer düşünecek olursanız; mental olarak kendini geliştirebilir, duygusal olarak kendini geliştirebilir. En önemlisi de kişinin kendisini duygusal olarak gerçekleştirmesidir.

Aslında biraz da bu bütün kişisel gelişim hikayesi, bu bütün işte NLP teknikleri, kuantum teknikleri, çeşitli terapi teknikleri, bilinç ve bilinçdışı teknikleri… Bu, duygusal olarak kişinin kendini geliştirmesinden yola çıkar.

Aslında tam olarak söylenmeye çalışılan şudur: “Kendimi kişisel olarak gerçekleştirmek istiyorum” ya da “Kendimi kişisel olarak yenilemek istiyorum” ya da “Gelişmek istiyorum”.

Peki, gelişmek nasıl olur?Aslında ilk önce fark etmekle başlar. Hayatında bir şeyler ters gidiyordur ya da bir şeyler sürekli “bir döngü halinde” kendini tekrar ediyordur…

“Neden, benim başıma bunlar geliyor?” demeye başlar insan ve bunu söylemeye başladığında aslında sorunun biraz da farkına varmaya başlar. “Hayatımda niçin bunlar beni buluyor?”, “Hayatımda neden bunlar oluyor?”, “Niye hayatıma bunları çekiyorum?”… Değil mi?

Kişisel gelişim

Bunlar bize çok da yabancı gelmiyor, aslında. İşte! Bütün bu soruların cevaplarını armaya başladığında kişi kendini geliştirme yoluna girer. Çünkü “soru sormak” aslında kişinin kendini geliştirmesidir.

Evet! Her şey bu soruları sormakla ve sorulan soruların cevaplarını bazen de bulmamak da… Bazen de bulmakta. Peki, bulduğum zaman ne oluyor? Bulamadığım da ne oluyor? Bulduğum zaman aslında sorun benim bilincimde; bulamadığımdaysa bilinçdışımda…


Ayşe Burcu Eren video dersleri için tıklayın


Ayşe Burcu Eren Kimdir?

Nişantaşı Üniversitesi’nde, Uluslararası Akredite Ödüllü, Profesyonel Bilişsel Koçluk programı’nı yürütmektedir.

Etkili Sunum Teknikleri, Lider Koçun Girişimcilik Rehberi, Quantum ve Drama Teknikleri İle Çatışma Yönetimi, Stresime Değil İşime Odaklıyım, Sihirli Gömlek hala vermekte olduğu seminerlerden bazı başlıklardır.


Kadraj Akademi sizler için… Bilgiyi, görsel kargaşadan uzak, anlaşılabilir şekilde sunabilmek üzerine şekillendirmektedir. Bizlere ulaştıracağınız sorular ve talepler ışığında; cevap her nerede ise röportajlar, eğitim videoları, söyleşiler hazırlayarak yayınlıyor olacağız. Kanalımıza abone olarak projemize destek verebilirsiniz.

Nişantaşı Üniversitesi’nde, Uluslararası Akredite Ödüllü, Profesyonel Bilişsel Koçluk programı’nı yürütmektedir. Etkili Sunum Teknikleri, Lider Koçun Girişimcilik Rehberi, Quantum ve Drama Teknikleri İle Çatışma Yönetimi, Stresime Değil İşime Odaklıyım, Sihirli Gömlek hala vermekte olduğu seminerlerden bazı başlıklardır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

 

"# Manşet" Kategorisinden en son...

Terkediş

Terkediş

Geceye kenetlenen bir düşüncem karanlığımda kayboluyor. "Eski anılarım" adlı acılarıma kulak veren
YUKARI Çık